Duurzame mobiliteit

U bent hier

Duurzame mobiliteit

Opmars elektrisch vervoer

Naast de elektrische fiets, is ook de elektrische auto aan een sterke opmars bezig in ons land. Bij de aanschaf van een elektrische auto speelt ook de fiscale stimulering een rol. Sinds 2013 is het aantal elektrische auto’s in Nederland sterk gestegen. In de provincie Utrecht is het aantal zelfs in vier jaar tijd verveertienvoudigd. In 2016 heeft in de provincie Utrecht 1 op 86 inwoners een elektrische auto, in heel Nederland is dat 1 op 193. De gemeente met de meeste elektrische auto’s per 100.000 inwoners is Houten met 3.7341.

Aantal geregistreerde elektrische personenauto's per 100.000 personenauto's

 2015201620172018
Per gemeente    
Amersfoort4943582262526246
Baarn862107311601179
Bunnik7639501036994
Bunschoten975123413371306
De Bilt937112112511260
De Ronde Venen828103513411327
Eemnes736736799745
Houten3958531556505279
IJsselstein78797212011197
Leusden730718832846
Lopik68185310131015
Montfoort8709949881015
Nieuwegein7331288793767
Oudewater72584612261269
Renswoude1191131913991345
Rhenen560826891891
Soest82599710911113